HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Aliağa Nemrut / İzmir ağır sanayi bölgesinde kurulu bulunan ÇEBİTAŞ DEMİR ÇELİK ENDÜSTRİSİ A.Ş, 63.500 metrekare kapalı alan olmak üzere toplam 225.431 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. Tesisimiz Nemrut Limanı’na 7 kilometre mesafededir. 

Çelikhane ve haddehane üniteleriyle, bu tesislere bağlı olan oksijen, argon, azot üretim, toz toplama tesisi, soğutma suları hazırlama tesislerinden oluşmaktadır.

Fabrikamızda 450’nin üzerinde personel istihdam edilmektedir. Personelimizin güvenliği ve çalışma şartlarının kalitesi bizim için son derece önemlidir.

Modern teknoloji ile donatılmış üretim tesislerimizden çelikhane ünitesinde çelik kütük 100x100mm, 120x120mm, 130x130mm, 150x150mm, 160x160mm ve 200x200mm ebatlarında 4 metreden 14 metreye kadar uzunlukta üretilebilmektedir.

Haddehane ünitesinde ise çelik kütüğün haddelenmesi sonucunda Ø8mm-Ø40mm arası çaplarda düz yuvarlak ve nervürlü tip inşaat demirleri üretilebilmektedir.

ÇEBİTAŞ için kalite bilinci her zaman en ön planda tutulmaktadır. Bu amaçla fiziksel ve kimyasal analiz laboratuvarlarımızda ürettiğimiz ürünler test edilerek, kalite ve standartlara uygun olarak saygıdeğer müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

ÇEBİTAŞ, dünyanın her kıtasında yer alan müşterilerinin istekleri doğrultusunda, ASTM, BS, AFNOR, JIS, DIN gibi değişik ülke standartlarına ve farklı kalitelerine göre üretim yapabilmektedir. Kalitemizin güvenirliği ISO 9001: 2015 ‘Kalite Güvence Sistem Belgesi’ ile de tescil edilmiştir. TSE ürün uygunluğu belgesi ve SGS kalite güvence belgelerine sahiptir.

Kurulduğu günden bu yana çevre dostu olan ÇEBİTAŞ için; çevre bilinci en az kalite bilinci kadar önemlidir. ÇEBİTAŞ’ın bu konudaki duyarlılığı yapmış olduğu yatırımlarla da ispatlanmış, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Aliağa Belediyesi tarafından birçok kez takdire layık görülmüştür.